Onlar gitti sıra sizde

Yurtdışı Yaz Okulları Aktiviteleri

Yurtdışında yaz okulu programları öğleden önce yabancı dil dersleri, öğleden sonraları ve hafta sonları da geziler, yarışmalar, kültürel ve sportif etkinlikler şeklinde tasarlanmıştır. Bu etkinlikler ile öğrenciler kendilerine güvenlerini tazeler, arkadaşlık ilişkilerini güçlendirir ve öğleden önce aldıkları dil eğitimlerini pratik etme şansı bulurlar.

Yetenek Oyunları

Öğrenciler yaş gruplarına uygun düzenlenen aktivitelerle daha önce keşfedemedikleri yeteneklerini keşfderler. Bunun yanı sıra toplum önünde heyecan duygusunu yenerek kendilerine güven duygularını perçinlerler. İlk etapta çekingen davranan öğrenciler yurtdışı yaz okulu danışmanlarının cesaretlendirmesiyle yetenek aktivitelerine dahil olurlar. Bu tarz aktiviteler şarkı söyleme yarışmaları, tiyatro aktiviteleri, münazara yarışmaları gibi aktivitlerdir. Öğrenci bu aktivitelerde yer alarak arkadaşlık ve paylaşım duygularını güçlendirirken özgüven duygusunu da sağlamlaştırır.

Sportif Faaliyetler

Öğleden sonraları ya da akşamları öğrencileri hem eğlendirmek hem de fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak için çeşitli sportif aktiviteler düzenlenir. Bu sportif aktiviteler bireysel sporlar olabileceği gibi takım sporları da olabilir. Spor evrensel bir aktivite olduğu için herkesi aynı otada birleştirir. Bu sportif faaliyetlr doğayla iç içe olabileceği gibi salon sporlar şeklinde de olabilir. Yurtdışı yaz okullarının avantajı yaz süresince havanın çok güzel olması ve doğayla iç içe spor yapma imkanı olmasıdır. Bireysel sporlarda treking, okçuluk, yüzme, badminton, tenis ve at biniciliği gibi sporlar yer alırken takım sporlarında futbol, basketbol, hentbol, voleybol gibi sporlar yer alır. Öğrenciler hem sevdikleri sporları yaparak gelişim çağında fiziki gelişimlerine katkıda bulunurlar hem de bu spolar sayesinde pylaşımcılığı ve bir takım olarak hareket etmeyi öğrenirler. Takım sporları özellikle liderlik özelliği olan öğrencilerin bu yönlerinin ortaya çıkmasını en kolaylaştıran şeydir.

Akşam Eğlenceleri

Öğleden önceki dil eğitimlerinin ve öğleden sonraki aktivitelerin tadını çıkaran öğrencilerin akşam saatleri de çok eğlenceli geçiyor. Karaoke, dans, sinema geceleri, konser, ülkelerin çeşitl özelliklerinin sergilendiği ülke geceleri gibi etkinliklerle öğrenciler neşeli bir ortamda arkadaşlık ilişkilerini güçlendirirken günün tatı yorgunluğunu atalar.

Şehir İçi ve Şehir Dışı Geziler

Daha çok İngiltere v Amerikada yoğunlaşan yurtdışı yaz okullarının belki de en keyifli yanı çevre gezileridir. İngiltere ve Amerikada çok sayıda dünyaca ünlü gezilecek görülecek yerler olduğu için burda yurtdışı yaz okulları programına katılan öğrrenciler çok şanslılardır. Geziler çoğunlukla haftada 3 kez olur. Bunlardan bir tanesi genellikle hafta sonu tüm gün gezisi iken diğer ikisi haftada iki kere olan yarm gün gezileridir.

Bu geziler öğrencilere hem eğlenceli vakit geçirtir hem de bulundukları ülkeyi coğrafi, mimari ve kültürel olarak da tanımalarına yardımcı olur. Bu sayede öğrenciler yurtdışı yaz okulu programı ile bulundukları ülkenin dünyca ünlü mekanlarını, doğal güzelliklerini tanırlar. Çeşitli milli parklara, eğlence parklarına, müzelere, ünlü meydanlarına ve anıtlarına yapılan gezilerde hatıra fotoları çekilerek bu anılarını ölümsüzleştirirler.

Yurtdışı yaz okulları programları sadece bir dil eğitimi programı değildir. Öğrencilerin kişisel gelişimlerine en fazla katkı yapacakları çağlarda onları hem eğlendirerek hem de eğiterek harika tecrübeler kazandırkları bir yurtdışı eğitim programlarıdır. Çocuklarınız ilerde onlara böyle güzel bir fırsat sunduğunuz için size minnettar olacak, kendilerine güvenlerini perçinleyecek, gizli kalmış yönlerini keşfedecek ve dünya çocuklar ile dostluklar kuracak. Bu eşsiz deneyimi çocuklarınıza aşatmak ve onlar için en uygun yurtdışı yaz okulları programını belirlemek için sizleri Yurtdışı eğitim noktası merkez ve bölge ofislerimize bekliyoruz. Çocuklarınız, sizler ve onların geleceğine yapacağınız katkılar bizler için çok değerli ve önemli!

yurtdışı yaz okulları aktiviteleri

yurtdışı yaz okulları aktiviteleri

İlgili Yurtdışı Eğitim Konuları