Onlar gitti sıra sizde

Yurt Dışı Sertifika Başvuru Süreci

Yurtdışında lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin maliyetleri çok yüksek olduğundan yurtdışında sertifika programlarına katılmak isteyen insanların sayısında her geçen gün artış olmaktadır. Özellikle yurtdışında sertifika programlarını başaryla tamamlayan adaylara sunulan Amerika’da bir şirkette staj imkanı bir çok insanın sertifika programlarına katılma sebebi olabilmektedir. Daha ekonomik olmaları ve kurs sonunda staj imkanın sağlanmasından başka yurtdışında sertifika programları kısa sürede yoğun bilgi ve uygulama içerdikleri için de dünya genelinde çok tercih edilen bir yurtdışı eğitim programı olmuştur.

Yurtdışında sertifika programlarına katılmaya karar verdikten sonra ne yapacağım, süreç nasıl işleyecek soruları birçok insanın tereddütle yaklaştığı bir konudur. Bu süreçte ilk yapılması gereken iyi araştırılmış, güvenli bir yurtdışı eğitim danışmanlık şirketi ile görüşmelere başlamaktır. Yurtdışı eğitim noktası olarak yurtdışında sertifika başvuru sürecini şu şekilde açıklayabiliriz:

1)    Yurtdışı eğitim noktasının yurtdışında sertifika programları konusunda uzmanlaşmış tecrübeli danışmanları ile hangi alanda sertifika programına gitmek istiyorsunuz, istediğiniz alanda en iyi sertifika programı hangi ülkede daha iyi veriliyor ve hangi okul bu eğitimi en iyi veriyor sorularına cevap aramakla yurtdışında sertifika programları süreciniz başlar. Sertifika almak istediğiniz alanda sizlerin belirlediği koşullarda en iyi eğitimi nerede alacağınızla igili yurtdışında sertifika danışmanlarımız sizlere teklifler hazırlayacak İsteğe bağlı durumlarda okuldan sertifika programı içeriği de alınabilir ve programı detaylı incleyebilisiniz. Özellikle katılmak istediğiniz yurtdışında sertifika programına kabul koşulları ve programın başlangıç bitiş tarihleri gibi önemli konularda yurtdışı eğitim danışmanlarımız sizleri günce bilgilerle donatacak.

2)    Yurtdışı eğitim noktası danışmanınızla hangi ülkede ve okulda yurtdışında sertifika programına katılacağınızı belirledikten sonra okulun kabul için istediği evrakları toparlamanız gerekecek. Belgeler tamamlanıp okulun istediği ön depozito yatırıldıktan sonra kaydınız bu aşamada tamamlanmış olacak ve okuldan kabul belgesinin gelmesini bekleyeceksiniz. Okuldan kabul almanızı etkileyen şeyler öncelikle yurtdışında sertifika programına katılmak istediğiniz okulun kabul şartlarını sağlıyor olmanız ve program başvuru tarihleri içerisinde başvurunuzu yapmış olmanızdır. Yurtdışında sertifika progamları çok tercih edilen programlar olduğu için bu programlara erken kayıt yaptırmak sizler için hayat kurtarıcı olacaktır. Yoğun talepten ötürü okulların kontenjanlarının dolması ve gerekli bütün koşulları taşımanıza rağmen istediğiniz yurtdışında sertifika programına katılamamanız karşılaşılan bir durum olabilmektedir.

3)    Sıradaki adım konaklamanızın ayarlanmasıdır. Konaklamanız yurtdışında sertifika programına katılacağınız okul tarafından ayarlanacaktır. Konaklama konusunda diğer yurtdışı eğitim programlarında olduğu gibi aile yanı konaklama yani homestay, yurtlarda konaklama, evlerde konaklama ve apartlarda konaklama yurtdışında sertifika öğrencilerine sunulan konaklama seçenekleri arasındadır. Okulunuz size konaklama seçeneklerini sunacaktır. Hangi konaklama seçeneğinin sizler için uygun olduğuu, avantajlarını ve dezavantajlarını yurtdışı eğitim noktası danışmanınız ile tartşabilirsiniz.

4)    Okuldan kabul belgesi beklerken vakit kaybetmeden vize için gerekli evrakları hazırlamanız gerekir. Burada yurtdışı eğitim danışmanınız size sürekli destek verecek ve evrakları doğru ve tam hazırlamanız konusunda yardımcı olacaktır.

5)    Okudan kabul belgeniz geldiğinde daha önce vize için hazırladığınız evrakları da ekleyerek vize görüşmesine hazır hale geleceksiniz. Vize görüşmesi sırasında nelere dikkat etmeniz konusunda danışmannızı tarafından bilgilendirilecek ve temsili vize mülakatları yaparak vize görüşmesine gitmeye hazır olacaksınız.

6)    Vize görüşmenizin başarılı geçmesi ve vizenizi almanız durumunda yurtdışı eğitim noktası ücretsiz bigi oyantasyonları verecek ve yine uçak bileti ayarlanması konusunda ücretsiz danışmanık sağlayacaktır. Yurtdışında sertifika programı süresince de danışmanlarınız ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda uzaktan destek sağayarak sizleri doğru bir şekilde yönlendirmeye devam edeceklerdir.

İlgili Yurtdışı Eğitim Konuları