POLY Language Institute | Irvine, Los Angeles, Pasadena

YEN - Poly LanguageAmerika’nın dünyaca ünlü merkezlerini barındıran eyaleti California (CA) ‘nın Pasadena şehrinde 1970 yılında kurulan Poly Language İnstitute yıllar sonra büyüyüp yapısını genişleterek Irvine ve Los Angeles (LA)’de de yurtdışında dil eğitimi merkezleri açmıştır. Bu yapılaşmayla yurtdışında dil okulları tecrübesini ve tanınırlığını artırmıştır. Poly, yurtdışında dil okulu alanındaki 40 yıllık tecrübesi ile her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen öğrencilere hizmet vermektedir. Okul aynı zamanda anlaşmalı olarak çalıştığı yurtdışında üniversite ve kolejlere de öğrenci yerleştirmektedir.

NEDEN POLY Amerika Dil Okullarını Tercih Etmelisiniz?

Eşsiz Lokasyon: Yurtdışında dil eğitimi aldığınız sürece Poly’nin şehir merkezinde, favori lokasyonlarda bulunan merkezlerinde eğitim alma fırsatı yakalarsınız. Poly’nin Los Angeles, Pasadena ve İrvine şubelerinde eğitim alırken rahatlıkla gezebileceğiniz ünlü merkezler: Magic Mountain, Hollywood, Universal Studios, Los Angeles County Museum (LACMA) ve Disneyland gibi bir çok yerdir. Ayrıca özellikle yaz mevsiminde burada bulunmayı tercih edenleri Pasifik Okyanusu’nun uzun ve görkemli plajları kucaklar. Güney California’da bulunan bütün merkezler çok yakınınızda olacaktır.

Farklı Kurslar: İhtiyacınıza ve tercihinize göre konuşma-dinleme, yazma-okuma, düzgün telaffuz, dil bilgisi gibi dersler alabileceğiniz ESL kursları, TOEFL, IELTS vs gibi dil hazırlık kursları, yoğun İngilizce, yarı yoğun İngilizce ve English plus kurs alternatiflerinden birine katılabilirsiniz.

POLY Akredite Edilmiş Bir Kurumdur: Yurtdışı eğitim kurumlarının kalitesini belirlemede önemli etkiye sahip olan kriter o yurtdışı eğitim kurumunun akredite edilip edilmediğidir. Poly Diller Enstitüsü Amerika dil okulları kapsamında ETS (Educational Testing Services), NAFSA (National Association of Foreign Students Affairs) ve TESOL (Teachers of English to Speakers of Other Languages) üyesidir. Eğitim kalitesi BPPE (Bureau for Privete Post Secondary and Vacational Education) tarafından onaylıdır.

Sınıf Mevcudu: Poly’nin yurtdışında dil eğitimi hizmeti veren sınıfları 8 ila 15 kişiden oluşurken, yurtdışında üniversite ya da kolejlere hazırlık hizmeti veren sınıfları 20 kişiden oluşmaktadır. (Bunlar ESL hizmetinin sunulduğu sınıflardır.)

Yurtdışında Üniversite ve Kolej Yerleştirme Hizmeti: Poly, Amerika’da birçok kolej ve üniversite ile anlaşmalıdır. Poly’de ESL programına katılmış ve bu programı başarıyla tamamlamış öğrenciler herhangi bir dil yeterlilik seviyesini belirleyen sınavlara girmeden Poly aracılığıyla doğrudan bir meslek okuluna ya da yüksek okula kabul edilirler. Poly bu noktada öğrencilere danışmanlık hizmeti vermektedir.

Web-Tabanlı Bilgi Sistemi: Öğrencilerin yurtdışında dil eğitimi alacağı süre boyunca okul ve konaklama hatta dersler hakkında ulaşabileceği kişiselleştirilebilir bir Web Tabanlı Bilgi Sistemi oluşturulmuştur. MyPOLY adı verilen bu sisteme öğrenciler erişebileceği gibi aileler de öğrencilerin durumu ile alakalı bilgi edinme amaçlı bu sisteme erişebilirler. MyPOLY’den, konaklama bilgisinden tutun da ders devamlılık oranı, havaalanı pick up hizmetine kadar birçok noktada bilgiye erişebilirsiniz.

Konaklama Çeşitleri: Bu okulda dil eğitimi alırken aile yanı yani homestay konaklama ve öğrenci yurtlarında konaklama alternatiflerinden faydalanabilirsiniz.

Uygun Fiyata Kaliteli Eğitim: Yurtdışında dil eğitimi alacağınız ülkeyi ve okulu belirleyen kriterlerin belli başlılarından biri de o yurtdışı dil okulu fiyatıdır. Poly uygun fiyat seçenekleri ile aradığınız kaliteli eğitimi bulabileceğiniz bir yurtdışı eğitim kurumudur.

Amerika’da Dil Okulu Merkezleri

Amerika’da en merkezi konumlarda bulunan dil okullarında yurtdışında dil eğitimi almak, bu sürede ünlü merkezleri ziyaret etmenize ve çeşitli etkinliklere katılmanıza olanak sağlar. Örneğin Los Angeles şehrinde bir yurtdışı dil eğitimi programına katıldığınızda ders dışı vakitlerinizde ünlü Hollywood Street, Beverly Hills gibi mekanlara geziler düzenleyebilir, programınızı eğlenceli hale getirebilirsiniz.

• Los Angeles
• Irvine
• Pasadena

Dil Okulu Kapsamında Sunulan Programlar

• Reading and Writing Programs – Okuma/Yazma Kursları • English for Exams – TOEFL/TOEIC • İntensive English – Yoğun İngilizce • Listening and Speaking Programs – Dinleme/Konuşma Kursları • Yarı yoğun İngilizce • English Plus Programs – Yoğun plus İngilizce

İlgili Yurtdışı Eğitim Konuları