Kings Colleges Yurtdışı Dil Okulları

İngiltere dil okulları alanında oldukça başarılı olan Kings Colleges bu profesyonel eğitim kalitesini Amerika dil okulları faaliyeti ile sürdürmektedir. Kings’i diğer yurt dışında eğitim veren kurumlardan ayıran en belirgin özelliklerin başında yurtdışı dil okulları eğitmenlerinin dil eğitimi konusunda otorite kurumlardan alınmış en az bir sertifikaya sahip olmaları gelir. Dünya çapındaki bütün Kings eğitmenleri MA, TESOL, SELTA ya da DELTA gibi özel dil eğitimi sertifikalarına sahiptirler. 1957’den bu yana üstün başarısıyla dikkat çeken Kings dil okulları dil eğitiminin yanı sıra düzenledikleri etkinlikler ve sosyal aktiviteler ile öğrencilerine eğlenceli bir ortam sunarlar.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Kings şubelerinin yeri eşsiz bir konumdadır. Massachusetts Institute of Technology ( MIT ) ve dünyanın en prestijli üniversite Harvard University’nin de bulunduğu Boston şehrinde Pine Manor College’ın içinde ve dünya insanlarının en çok görmek istedikleri yerlerin başında gelen Los Angeles Hollywood Street namıdeğer Walk of Fame paralelinde bulunan okulları öğrencilere geniş bir gezilecek coğrafya sunuyor.

Neden Kings Colleges?

Garantisi : Kings Okulları öğrencileri dil eğitimine başlamadan önce bir seviye tespit sınavına tabi tutulurlar. İngilizce bilgisini ölçmeye ve bu sınav sonucuna göre uygun sınıflara ve kurlara yerleştirme yapılmasına yarayan bu sınav sonucunda öğrencilere dil eğitimleri sonunda hangi seviyede bir İngilizceye sahip olacakları bildirilir. Kings ile en az 12 hafta dil eğitimi alan öğrenciler eğer bu süre sonunda kursa başlamadan kendi sınav sonucçlarına göre belirtilen seviyeye gelemez iseler herhangi bir ücret ödemiyorlar. Kings bu koşulu yerine getirmek için öğrencilerden sadece derslere yüzde 90 oranında katılım ve verilen ödevleri yapmalarını istiyor. Size belirtilen seviyeye gelememeniz durumunda muaf olacağınız ücret konaklama ücreti değil, dil eğitim ücretidir.

Kadro : Kings eğitmenlerinin kalitesi ve tecrübesi aldıkları özel sertifikalarla tescillenmiştir. Bütün eğitmenler MA, TESAOL, CELTA gibi özel sertifikalara sahiptirler. Eğitmenlerin Kings bünyesine giriş aşamaları titizlikle yürütülmektedir. Belirli kriterleri sağlamayan eğitmenler bünyeye alınmamaktadır. Bu konuda taviz vermeyen Kings yurtdışı dil okulları kalitesini büyük oranda buna borçludur.

Kings Merkezleri : Yurtdışında dil eğitimi almaya giderken kafalarında birçok soru işareti taşıyan öğrencilerin en çok merak ettikleri konulardan biri de nerede eğitim alacaklarıdır. Dil eğitimi alacağınız okulun şehir merkezinde olup olmadığı konusu önemlidir. Ders saatleri dışında her şeyin elinizin altında olduğu bir bölgede bulunmanız avantajdır. Bir de gittiğiniz ülkenin en ünlü merkezlerinde bulunuyorsanız o zaman sizi renkli bir yurtdışı eğitim süreci bekliyor demektir. Kings okulları Los Angeles ve Boston gibi ünlü Amerikan merkezlerinde bulunur. Boston’da şehir merkezine sadece 15 dakika uzaklıkta, Los Angeles’ta ise Walk of Fame’in tam paralel caddesindeki Sunset Bulvarı’nda bulunur.

Konforlu Yurt Konaklaması : Kings Los Angeles öğrencileri, en suite yurtlarda ( tuvaleti ve banyosu içinde olan odalarda ) tek veya çift kişilik odalarda konaklama imkanına sahiptirler. Bu yurtlarda konaklamak istemeyen öğrencilere apartman dairelerinde ya da öğrenci evlerinde konaklama seçenekleri de sunulur. Kings Boston öğrencileri de Pine Manor College’ta yüksek standartlarla dizayn edilmiş yurtlarda konaklayabilirler. Burada konaklayan öğrenciler kampüsün imkanlarından da faydalanabilirler. Los Angeles ve Boston okullarının her ikisinde de öğrencilere homestay yani aile yanı konaklama hizmeti de sunulmaktadır.

Kurs Çeşitleri : Kings dil okullarının kurs seçenekleri 24 ila 36 hafta seçenekleri ile Diploma of English, haftada 20 ders saati Compact Course, haftada 28 ders saati yoğun Intensive Course ve sınavlara hazırlık kapsamında Cambridge FCE hazırlık kurslarıdır. Ayrıca sınavlara hazırlık konusunda SAT, GRE, GMAT gibi özellikle yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyenlerin gireceği sınavlara hazırlık kursları da verilir. Boston ve Los Angeles merkezlerinin ikisinde de bu sınavlara hazırlık kurslarını alabilirsiniz. Bunlara ek olarak English Plus seçenekleri yönünden de zengindir. İngilizce eğitimine ek olarak müzik ve film çalışmaları ve yapımı gibi alanlarda da eğitimler verilir.

Müzik ve Film İngilizce Plus Kursları : Boston Müzik Akademisi’nin de bulunduğu Boston şehrinde İngilizce dil eğitimi yanında müzik eğitimi de alabilirsiniz. Boston şehrinde Amerika’da dil okulu programına katılmak eşanlı olarak da müzik eğitimi almak isteyen öğrenciler için Amerikan Müzik Endüstrisi’nin kalbinde bu eğitimleri almak süper bir fırsattır. Bu kapsamda verilen dersler Musiki Usulleri (Production and Musical Techniques), Amerikan Müzik Tarihi (History of American Music), Müzikal Beste İcrası (Musical Composition Performance) gibi derslerdir.

Kings Los Angeles öğrencileri ise dünya film endüstrisinin kalbi olan Hollywood’da English plus Film Studiesand Film Making dersleri alabilirler. Yurtdışında dil eğitimi alacağınız sürede sinema denince dünyada akla gelen ilk merkez olan Hollywood’da sinemacılık eğitimi alıyor olmanız size yüksek kalitede bir eğitim sağlayacağı gibi zaman yönünden de oldukça avantaj sağlayacaktır. Bukurs kapsamında öğrencilere verilecek olan dersler müzik konusunda bir dünya devi olan AMDA (The American Musical and Dramatic Academy) işbirliği ve tecrübesi ile verilecektir. Bu derslerden bazıları Kings okul merkezinde verilirken bazıları da yürüme mesafesinde olan AMDA’da verilmektedir. Bu kurslar kapsamında eğitimlerin dışında stüdyolara geziler de düzenlenir. Kurs içeriği ise, Senaryo Oluşturma/Geliştime (Script Development), Yapım (Production/Post Production), Sinema Tarihi (Film History), Hollywood Tarihi (History of Hollywood), Oyunculuk (Acting for the Camera) gibi dersleri içerir. Bu dersler ve kurslar oldukça eğlencelidir. Kurs sonunda öğrenciler kısa film çekerler ve değerlendirilirler. En iyi yapımcı ve yönetmen gibi çeşitli dallarda ödüller verilir. Dil derslerinde olduğu gibi bu derslere yüzde 90 oranında katılım gerekmektedir. Bunlar için öğrencinin en az intermediate İngilizce seviyesine sahip olmaları gerekir. Bu seviyede olmayan ama bu kurslara katılmak isteyen öğrenciler için seviyelerinin bu seviyeye gelmesi beklenir.

Online Öğrenci Takip ve Bilgilendirme Servisi : Kings okulları öğrenciler için online ve her yerden ulaşılabilen çevrimiçi bir sistem oluşturmuştur. Bu sistemin adı ise Classmate’dir. Öğrenciler 7/24 İngilizce öğrenimlerini bu sistem üzerinden devam ettirebileceklerdir. Bu sistem üzerinden dokümanlara ve ders materyallerine ulaşabilirsiniz. Bu sistemin en faydalı özelliklerinden biri CAE, FCE, IELTS ve TOEFL IBT gibi sınavların testlerine ve kaynaklarına erişilebilmesidir.

Aktiviteler

Classmate sisteminde bulunan calendardan okulun düzenlediği aktiviteleri ve etkinlikleri görebilirsiniz. Bu sistemde öğrenciler kendileri gibi yabancı öğrenciler ve öğretmenleri ile iletişim halinde de olabilirler. Kings okullarında Aktivite Organizatörleri önemli bir yer tutar. Öğrenciler düzenlenen aktivitelere katılarak sosyal yönlerini de geliştirirler.

İlgili Yurtdışı Eğitim Konuları