Onlar gitti sıra sizde

Kanada’da Yaz Okulu

Kanada yüksek refahı, temiz caddeleri, doğal güzellikleri ve güvenli şehirleri ile dünyanın en yaşanılası şehirlerinden seçilmiştir. 12- 18 yaş arası çocuklarınızı dünyanın çeşitli ülkelerinde yaz okulu eğitimi alması için gönderdiğinizde anne babalar olarak dikkat ettiğiniz şeylerin başında yurtdışında yaz okulu için seçtiğiniz ülkenin ne kadar güvenli olduğu gelir. Çoğu zaman okulun ücreti ülkenin ve şehrin güvenli olmasından çok öne geçer. Yurtdışı eğitim noktası olarak çocuklarınızın güvenli bir ortamda yurtdışında yaz okulu eğitimi almaları için çalışıyor ve dünyanın en kaliteli eğitim veren okullarıyla çalışıyoruz.

Kanada Yaz Okullarında Eğitim Sistemi

Kanada yaz okulu aktiviteleri genellikle üniversite kampüslerinde ya da kolej kampüslerinde düzenlenmektedir. Öğrencilerin yaş gruplarına göre uygun olan aktiviteler belirlenir ve bir program oluşturulur. Öğrenciler genel olarak haftada 15-20 saat dil eğitimi alırlar. Öğleden sonraki vakitlerinde ve hafta sonlarında ise yoğun bir aktivite programına tabi olurlar. Bu yoğun aktivite programları yorucu olmayan, öğrencilere eğlenceli vakit geçirten programlardır. Öğrencilerin günü kahvaltının ardından öğle yemeğine kadar olan sürede arada molalar verilerek diğer ülkelerden gelen öğrenciler ile beraber uluslararası bir ortamda dil eğitimleri alarak devam eder. Yurtdışında yaz okullarının en önemli amaçlarından biri öğrencilerin bu toplu sınıflarda birbirleriyle daha çok iletişimde olmak için İngilizce öğrenme eğilimlerinin artmasıdır. Öğrenciler dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle arkadaşlık ederken daha çok iletişimde olmak isteyecek ve ortak dil olan İngilizceyi öğrenmeye istekleri artacaktır.

Aktiviteler ve Geziler

Yurtdışı yaz okullarında dil eğitimi dışında sportif ve kültürel aktivitelere de çokça yer verilir. Kanada coğrafi özelliklerinin uygun olması nedeniyle doğa sporları aktivitelerine elverişli bir konumdadır. Öğrenciler iklimin ve yer şekillerinin avantajını kullanarak doğayla iç içe spor yapma zevkine erişirler.

Kanada’da yaz okulu konaklama çözümleri

Toronto ve Vancouver Kanada’da yurtdışı yaz okullarının en fazla bulunduğu şehirlerdendir. Yurtdışı yaz okulu konaklama seçenekleri Kanada’da genellikle aile yanı yani homestay konaklama şeklinde olmaktadır. Öğrenciler Kanadalı ailelerin yanında dil pratiklerini geliştirme ve Kanada kültürünü yakından tanıma fırsatı elde ederler.

İlgili Yurtdışı Eğitim Konuları