Onlar gitti sıra sizde

Avustralya Üniversiteleri

 

Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri olan Avustralya, her yıl çeşitli otorite kuruluşlar tarafından dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına girmektedir. En az 5-6 Avustralya üniversitesi her yıl sıralamada olmaktadır. Kaliteli eğitimi ve yaşam standartlarının yanı sıra çok uluslu yapısı ve bakir doğası ile yurtdışında üniversite ülkeleri arasında favori bir ülkedir. Resmi dilin İngilizce olması dünyada en geçerli dillerden birinde eğitim görmenizi sağlar.

Avustralya’da Üniversite Eğitimi Alırken Yasal Olarak Çalışabilirsiniz

Avustralya’da üniversite okumak 3 yıl sürmektedir. İngiltere’de üniversite sistemine oldukça benzeyen Avustralya üniversitelerinde işletmeden hukuka, bilgi teknolojilerinden tıpa, öğretmenlikten mühendisliğe birçok alanda eğitim alabilirsiniz. Avustralya’da üniversite eğitimi alabileceğiniz en önemli merkezler Sydney, Melbourne, Brisbane, Adelaide ve Canberra’dır. Bu şehirlerde ve diğer şehirlerde yurtdışında üniversite eğitimi alan öğrencilere haftada 20 saate kadar çalışma izni verilir. Öğrenciler okurken bir yandan da çalışarak harçlık kazanabilir, aynı zamanda da dil pratiği yapabilirler. Öğrenciler bu sayede ekstra masrfa yapmadan kendi yaşam masraflarını karşılayabilme fırsatı bulurlar.

Avustralya’da Üniversite Maliyetleri

Avustralya’da üniversite ücretleri 18.000 ila 20.000 Avustralya Doları arasında değişmektedir. Okuyacağınız bölüme ve okula göre değişkenlik gösteren bu ücretlerde dünyanın en iyi üniversiteleri arasında olan üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Profesyonel eğitim kalitesi ve yüksek yaşam standartları ile Avustralya yurtdışı eğitiminiz için oldukça iyi bir tercih olacaktır.

BluePoint Güvencesi

Yurtdışı eğitim noktası çözüm ortağımız Bluepoint ile yurtdışı eğitim danışmanlarımız sizler için en iyi ve doğru kararı verebilmek için çalışıyor. Sizi gereksiz detaylardan ve uzayan süreçlerden kurtararak yurtdışı eğitiminiz için en doğru şekilde yönlendiriyor.

Bluepoint ve Yurtdışı Eğitim Noktası işbirliği ile belirlenen Avustralya Üniversiteleri şunlardır:
• Curtin College (Curtin Üniversitesi)
• University of South Australia (Güney Avustralya Üniversitesi)
• Eynes Bury Institute of Business and Technology (Eynes Bury İşletme ve Teknoloji Enstitüsü)
• Deakin University (Deakin Üniversitesi)
• Macquarie City Campus (Macquarie Şehir Üniversitesi)

• Edith Cowan University (Edith Cowan Üniversitesi)
• Griffith University (Griffith Universitesi)
• La Trobe University (La Trobe Üniversitesi)
Yurtdışı Eğitim Noktası danışmanlarımız sizleri en doğru şekilde yönlendirmek için bölge ofislerimizde sizlerle buluşmayı bekliyor.

İlgili Yurtdışı Eğitim Konuları